Věra Várady

Vodnář (Aquarius) 21. 1. – 19. 2.

mužské znamení
živel: vzduch
planeta: Uran
temperament: sangvinický
protilehlé doplňující znamení: Lev
archetyp – vzorec chování: vědec, humanista, revolucionář
základní slovo: Já myslím
barva: kovové, chladné tóny modré a zelené
úspěšný den: sobota
kámen: modrý topaz, akvamarín, tyrkys
vůně: sladší, mořské vůně, pelargonie, fialka
pozitiva: tolerance, otevřenost, humanismus
negativa: nezodpovědnost, ztráta reality, výstřednost

Povaha

Vodnáři stále hledají něco nového a většinou dělají opak toho, co se od nich očekává, což ovšem není schválně. Právě v danou chvíli je pro ně důležitější něco jiného než co slíbili. Hodně se jim odpouští pro jejich originalitu a přátelskou povahu. Jsou to známí idealisté, kterým leží na srdci budoucnost lidstva, jejich heslem bývá známé „volnost,rovnost,bratrství.“ Ostatním se někdy mohou zdát chladní, protože si drží určitý citový odstup a snaží se vidět obyčejně věci života s nadhledem.Vodnáře totiž nezajímá nic menšího než jsou problémy globalizace světa, různá hnutí typu Greenpeace, otázky klonování atd. a právě proto jim může jejich osobní život unikat.

Láska

Vodnáři jsou nespoutaní a mají rádi společnost a zábavu. Potřebuji intelektuálně laděné partnery. Hodí se k nim vzdušná znamení Blíženců a Vah. Dobře se mohou snášet s Rybami a Raky. Oportunistické partnerství budou mít se Lvi a Býky.

Jaký je úkol Vodnářů

Být individualistou, ale zároveň se orientovat na blaho a rozvoj společnosti. Cílem je naplnění vlastní duševní nezávislosti a nezávislosti na společenských měřítcích. Touha po naplňování spravedlivějšího společenského řádu.

Žena Vodnář

Vodnářka žena žije bez kompromisů. Není to proto, že by byla tak odvážná, ale nechce ztrácet drahocenný čas vysvětlováním různých polopravd. Má velkou potřebu rovnoprávnosti, ve vztazích si hledá spíše intelektuálně laděné muže, s kterými vede nekonečné debaty o hodnotách a smyslu života. Období prosperity jí může čekat v druhé polovině února a první polovině března.

Muž Vodnář

Nekonvenční muž, novátor, to je muž narozený v tomto znamení. Vztah s ním není také nic pro „slabé nervy,“ protože jeho vzdušný element přináší ve vztazích stále nové vzruchy a změny. Sám sebe hledá dlouhou dobu a dospívá v podstatě až ve vyšším středním věku. I ve vztazích většinou vyhledává nevšední protějšky. Plodné období u něj bude v únoru.