Věra Várady

Váhy (Libra) 23. 9. – 22. 10.

mužské znamení
živel: vzduch
planeta: Venuše
temperament: sangvinický
protilehlé doplňující znamení: Beran
archetyp – vzorec chování: diplomat, umělec, milenec
základní slovo: Já vyrovnávám
barva: růžová, bílá, pastelové tóny
úspěšný den: pátek
kámen: růžový korál, safír, beryl
vůně: sladké, květinové, fialky, jasmín
pozitiva: přizpůsobivost, elegance, harmonické vyzařování
negativa: nerozhodnost, nestálost, nespolehlivost

Povaha

Lidé, narození v tomto znamení jsou většinou kultivování. Mají dobrý vkus, krásně se oblékají a v životě hledají vyrovnanost a duševní klid. Váhy touží a celý život hledají ideálního partnera – svojí druhou polovinu. Možná, že se mohou zdát odtažití a chladní je to dáno tím, že jejich živel je vzdušný. Zabývající se spíše intelektem, svými myšlenkami, idemi a plány než city. Jsou to pozorovatelé a snílci, hledají vyšší principy a spravedlnost. Bývají šarmantní a zdvořilí a často jsou to právě oni, kdo sbratřují znepřátelené strany. Je to jediné znamení, které je ztvárněno neživým předmětem – váhami. Známou vlastností tohoto znamení je nerozhodnost – zvažují každou situaci, věc, vztah, cíl a tak mohou vhodnou dobu častokrát promeškat. Od protějšího ohnivého znamení Berana by se měli učit větší rozhodnosti.

Láska

Váhy jsou náročné a potřebuji duchaplné a trpělivé partnery, kteří jim dokáží mnohé odpustit. Hodí se k ním nejlépe Blíženci a Vodnáři, dobře si mohou rozumět se Štíry a Rybami. Největší napětí, ale i přitažlivost mohou zažívat s Berany a také s Kozorohy.

Jaký je úkol Vah

Naučit se dělat kompromisy a zbavit se zbytečné náročnosti. Zaujímat roli arbitra elegance, ve všech směrech, zvláště pak v kultuře a umění. Přinášet a zprostředkovat světu a ostatním krásu. Naučit se kontaktu s odlišnými lidmi a učit se od nich. Najít sílu k rozhodnutí, osobní nezávislosti a harmonii.

Žena Váhy

Princezna, kráska, modelka, to je žena narozená v tomto znamení, nebo by alespoň ráda byla. Hodně jí záleží na tom, co si o ní druzí myslí a když se zamiluje, dokáže pro lásku udělat cokoliv. Její vysoce vyvinuté estetické cítění jí ale může přinášet velkou vybíravost a také samotu. Důležité je pro ní pochopit, že opravdová krása je uvnitř. V tomto roce se na ní štěstí usměje nejvíce v druhé polovině srpna a po celý měsíc září.

Muž Váhy

Největší elegán horoskopu, lamač dívčích srdcí, rád flirtuje a dlouho hledá tu pravou. Má lásku „v popisu práce,“ bývá inteligentní a umí druhým lichotit. Většinou je oblíbeným společníkem, přítelem i kamarádem. Jeho problémem může být nestálost a změna životních cílů. Pozornost by mělo upřít na období druhé poloviny srpna a na září, kdy bude mít dostatek příležitostí svůj život změnit