Věra Várady

Střelec (Sagittarius) 22. 11. – 21. 12.

mužské znamení
živel: oheň
planeta: Jupiter
temperament: cholerický
protilehlé doplňující znamení: Blíženci
archetyp – vzorec chování: filozof, mudrc, cestovatel
základní slovo: Já věřím
barva: temné odstíny modré, hnědá
úspěšný den: čtvrtek
kámen: modrý topaz, ametyst, chalcedon
vůně: santal, pivoňka, fialka
pozitiva: optimismus, čestnost, přímočarost
negativa: nespolehlivost, náladovost, těkavost

Povaha

Střelci jsou rozporuplní, jakoby jedna část jejich osobnosti toužila po ušlechtilosti, zatímco druhá zápasí se základními instinkty. Tito lidé preferují dobrodružný a nezávislý způsob života a mívají svobodomyslnou povahou. Střelci také mají optimistický postoj k životu a neztrácejí naději ani v těžkých životních okolnostech. Pomáhat jim v tomto smyslu může i jejich vládce blahodárný Jupiter, který je jednou z nejšťastnějších planet horoskopu. Střelci rádi pomáhají ostatním v nalezení jejich životní cesty, mnoho duchovních učitelů se narodilo právě v tomto znamení. Bývají to lidé upřímní, někdy až za hranici taktu, proto by měli s uvážením volit každé slovo, což jim jejich ohnivý naturel někdy nedovolí.

Láska

Střelci nebývají vyloženě rodinné typy, ale po svém zázemí touží. Porozumět si mohou se stejně ohnivými typy jako je Beran a Lev. V případě, že se podříti, mohou vyjít s Býky a Kozorohy. Problémy budou ve vztazích s Blíženci a Rybami.

Jaký je úkol Střelců

Pro osobní spokojenost by se měli Střelci snažit v životě zasadit o něco smysluplného. Najít oblast, ve které mohou pomáhat ostatním v nalezení vyššího řádu a smyslu života. Měli by se také snažit o nastolení rovnováhy ve svém osobním životě, o zkrocení sama sebe, protože žijí více než ostatní na pomezí hmoty a ducha, tmy a světla.

Žena Střelec

Je to ohnivá povaha, silná žena, nic pro slabší natury. Bývá velmi samostatná a svůj život si řídí podle sebe. Těžko ji zaujmete básničkami nebo dary, spíše dobrodružstvím a cestami. Bývá sice sentimentální, ale jen ve skrytu své duše, navenek je „drsňačka.“ Životem jde většinou s podobným partnerem, protože muži nerozhodní nebo bázliví jí nezajímají. Tento rok pro ní připravil příjemná překvapení zvláště v říjnu a listopadu.

Muž Střelec

Je to většinou bonviván, bavič společnosti, velký dobrodruh a také optimista. Rád ostatním pomáhá, ale nesmí se to stát povinností. Zajímají ho hlubiny duše, moře, lásky. Většinou se nerad váže a raději je na cestě za láskou. Je bardem a jeho myšlenky směřují k hledání milostného ideálu. V novém roce se mu bude dařit nejvíce koncem listopadu a v období prosince, kdy dostane nový náboj a energii.