Věra Várady

Štír (Scorpio) 23. 10. – 21. 11.

ženské znamení
živel: voda
planeta: Pluto
temperament: flegmatický
protilehlé doplňující znamení: Býk
archetyp – vzorec chování: mystik, detektiv, čaroděj
základní slovo: Já se znovu zrodím
barva: černá, bílá
úspěšný den: úterý
kámen: onyx, tmavý granát, turmalín
vůně: kadidlo, levandule, růže
pozitiva: fantazie, citlivost, odhodlanost
negativa: pomstychtivost,  impulsivnost, žárlivost

Povaha

Znamení Štíra je vodní, intuitivní, záhadné a pro ostatní velmi zajímavé. O Štírech se často hovoří v souvislosti s podvědomím a vším, co je tajemné a zvláštní. Protilehlým znamením je Býk, který shromažďuje a drží, naopak Štír se učí vzdávat se svých cílů a přání. Často se také hovoří v souvislosti s tímto znamením o zániku, smrti nebo pochopení a přijetí stinných stránek života. Ze všech znamení zvířetníku mají právě Štíři největší možnost transformace a přeměny. Nižší typy tohoto znamení dokáži ostatním hodně znepříjemňovat život. Avšak ti, kteří našli sami sebe, obrazně řečeno vyhráli boj sami nad sebou ti pak dokáži druhým ukázat „světlo na konci tunelu.“

Láska

Štíři jsou pro druhé velmi přitažliví, ale partnerství s nimi nebývá jednoduché pro jejich složitou povahu. Dobře se doladí se stejně citlivými Raky a Rybami. Uspokojivé partnerství může nastat také s Berany a Střelci. Vztahy plné zvratů budou mít s Býky a Vodnáři.

Jaký je úkol Štírů

Toto znamení má za úkol pochopit podstatu smyslu života a také vyrovnání se s synonymem smrti. Obětování sama sebe v duchovním smyslu na úkor skupiny, ideje. Naučit se neulpívat a umět odpouštět, nevázat se na nic a na nikoho.

Žena Štír

Fame fatale, podmanivá kráska, která nenechá většinu mužů chladnými. Má silné erotické vyzařování a většinou dostane to, co chce, protože je cílevědomá a to jak v práci tak i v soukromí. Vábí jí nepoznané, zakázané oblasti, je trochu dobrodruh a často „žena v nesnázích,“ které si přivodí svým nekonvenčním chováním. Rok 2008 pro ní bude úspěšný zvláště na konci září a po celý měsíc říjen.

Muž Štír

Je to typ Dona Juana a Zora mstitele v jedné osobě. Dokáže si druhé omotat kolem prstů, jen pak neví, co s tím. Je nedůvěřivý a jen těžko lze do jeho zákoutí duše i srdce proniknout, protože ani on sám sobě nerozumí. Získat ho může jen žena trpělivá a emocionálně otevřená, která se nedá jeho „kousky“ odradit. Štěstí budou tito jedinci mít v říjnu a listopadu.