Věra Várady

Rak - Cancer 22.6. – 22. 7.

beran

ženské znamení
živel: voda
planeta: Luna
temperament: flegmatický
protilehlé – doplňující znamení: Kozoroh
archetyp – vzorec chování: matka, léčitel,
základní slovo: Já cítím
barva: stříbřité, kovové a chladné tóny modré
úspěšný den: pondělí
kameny : perly, měsíční kámen,  opál
vůně : mořské, vodní a melounové
pozitiva: citovost, mateřský instinkt, oddanost
negativa: velká náladovost, zranitelnost, vztahovačnost

Povaha

Raci mají schopnost vcítit se do druhých, značný dar intuice a kladný vztah k rodinnému zázemí. Luna ovlivňuje chod života všech lidí, ale nejvíce působí na tyto jedince. Zvláště pak období kolem úplňku a novoluní mohou někteří Raci zažívat nekontrolovatelné výbuchy vzteku nebo lítosti. Raci také mívají silné vazby na minulost a často si hýčkají různé bolístky a citová zranění. Jejich vztah k matce, kterou Luna v horoskopu představuje může být mnohdy problematický a neujasněný a promítá se i v dospělosti do problémů v partnerských vztazích a nebo mateřství. Raci hluboce prožívají rodinné vztahy a partnerství, bývají ochranitelští a oddaní a mají zvýšenou potřebu pocitu bezpečí a lásky, mnohdy jsou náladoví a někdy mají nevypočitatelné reakce.

Láska

Citlivý Raci potřebují něžné zacházení, mají rádi svůj klid a zázemí. Pochopení s jejich náladovostí mohou mít Štíři a Ryby. Vycházet dobře s nimi mohou Býci a Panny.Velké jiskření bude ve vztazích s Kozorohy a Váhami.

Jaký je úkol Raků

Tito lidé se mají nebát otevřenosti, překonávání různých pocitů strachu a tísní. Dále by měli zvládnout střídání svých nálad a především rozvíjet soucit i k ostatním bytostem. Zvládnout fenomén času – minulost i budoucnost se krystalizuje v přítomnosti.. Raci by se měli snažit dosáhnout duševní rovnováhy a jistoty v životě.

Žena Rak

Tato žena je darem do rodiny, je milá, pracovitá a obětavá. To je jedna stana její povahy, druhou, odvrácenou stranou je její náladovost. Potřebuje cítit lásku, a když se jí nedostává většinou se vůči druhým uzavře a žije z minulosti. Jestliže však miluje je to naplno, je oddaná a stálá. V roce 2008 se jí blízká na časy v červnu a červenci, její srdce bude plesat.

Muž Rak

Je jemný a galantní, může se jevit jako nesmělý, protože si vše dlouze rozmýšlí. Nikdy nezapomene na zradu a křivky, těžko odpouští a to jak v lásce, tak i v přátelství. Je domácím typem a jeho dům je opravdu jeho hrad. Mívá tendence k vlastnění blízkých lidí. Nový rok mu přinese dostatek energie v březnu a dubnu, kdy by si měl naplánovat vše důležité.