Věra Várady

Panna (Virgo) 23. 8. – 22. 9.

ženské znamení
živel: země
planeta: Merkur
temperament: melancholický
protilehlé doplňující znamení: Ryby
archetyp – vzorec chování: služebník, úředník, analytik
základní slovo: Já vím
barva: zelená, modrá
úspěšný den: středa
kámen: tygří oko, jaspis, ametyst
vůně: citrón, mléčná ambra, citron
pozitiva: spolehlivost, pořádkumilovnost, pracovitost
negativa: kritičnost, bezcitnost, malichernost

Povaha

Lidé narození v tomto znamení jsou realisté a intelekt u nich hraje velkou roli. Jsou to studijní typy a své partnery si často vybírají z hlediska intelektuálního porozumění. Typické Panny se zabývají ekonomikou, účetnictvím, statistikou. Mají rádi řád, jistoty a systém jak v práci, tak i v osobním životě. Známou vlastnosti je také pořádkumilovnost, šetrnost a zdrženlivost a ostýchavost v citové oblasti. Ostatním se proto mohou zdát ve svých projevech chladní. Bývají to také velmi pracovití a pilní lidé, kteří chtějí být spíše v pozadí tzv. šedé eminence. Netouží po slávě, ale spíše po tichém a čistém místě, kde se jim klidně žije a pracuje. Panny jsou velmi zodpovědné a vyloženě nesnášejí iracionální situace a lidi.

Láska

Panny jsou stydlivé a uzavřené, není snadné získat jejich důvěru. Mají také velké nároky na partnery. Nejlépe jim vyhoví Býci a Kozorozi, snesou se dobře s Váhami a Vodnáři. Nesoulad a napětí lze očekávat ve vztazích s Rybami a Střelci.

Jaký je úkol Panny

Zařadit nenásilně do života strukturu a řád. Naučit se vybrat priority, neplýtvat silami a jít přímo a jasně za cílem, naučit se zachování dobré míry ve všem. Panny by se také měly naučit prosadit se a využít schopnosti analytického rozumu k prospěchu celé společnosti. V neposlední řadě zvládnout strach z chaosu, iracionálna, pocitu nejistoty a naučit se otvírat se citům.

Žena Panna

Bývá pro muže velmi přitažlivá, ale často kolem sebe „šíří auru“ nepřístupnosti. Má velké nároky na sebe i ostatní, a proto i mnoho „starých pan“ je právě v tomto znamení. V životě se má naučit důvěře a otevřenosti a nelpění na velkých plánech a představách. Vhodné období k důležitým změnám bude u těchto žen během měsíce srpna.

Muž Panna

Pedant a tak trochu škarohlíd, takový se může zdát na první pohled tento zrozenec. Jestliže vás pustí blíž, poznáte jeho nesmělou a tak trochu žensky nevinnou povahu. V práci není nad něj, snaží se vše splnit na sto procent a s předstihem, horší to už bývá v jeho partnerských i přátelských vztazích. Hvězdy mu budou nakloněny v měsíci červenci a také srpnu.