Věra Várady

Lev (Leo) 23.7. – 22.8.

mužské znamení
živel: oheň
planeta: Slunce
temperament: cholerický
protilehlé doplňující znamení: Vodnář
archetyp – vzorec chování: král, dítě, herec
základní slovo: Já vládnu
barva: žlutá, oranžová, zlatá
úspěšný den: neděle
kámen: křišťál, rubín, diamant
vůně: růže, santal, pomeranč
pozitiva: velkorysost, upřímnost, nadšení
negativa: samolibost, egoismus, nadřazenost

Povaha

Královské sluneční znamení je většinou nepřehlédnutelné. Tito jedinci mívají touhu po dobývání, činnosti, tvořivosti, vyjádření sama sebe. Bývají to nezávislé osobnosti, často velmi autoritativní a to ze své přirozenosti. Chtěli by si užívat jen sluneční stránku života, a proto se velmi těžko smiřují s prohrami a nedostatečným uplatněním v životě. Tito zrozenci ostatní přitahují jako magnet – jsou to sluneční typy, dokáží rozdávat energii a dobrou náladu, je-li tomu naopak mohou se stát silnými protivníky. Je to jedno z nejsilnější znamení v kladném i záporném smyslu. Mohou ve zvýšené míře tvořit i bořit.

Láska

Lvi jsou v lásce nároční a vyžadují veškerou pozornost, přízeň a chválu. Nejlépe se domluví s Berany a Střelci. Rozumět si mohou i s Pannami a Kozorohem. Velké jiskření a souboje budou s Vodnáři a také Štíry.

Jaký je úkol Lvů

Naučit se být přirozenou autoritou, vládnout. Vyjádřit sama sebe, hledat a najít svoje místo na slunci, ovšem ne na úkor druhých. Pomáhat ostatním a nekritizovat ty, kteří jsou slabší a pomalejší . Dávat příklad ostatním jak se radovat a užívat si života.

Žena Lvice

Sebevědomá a oslňující, taková je většinou žena narozená v tomto znamení. Mnoho známých osobností, jak v umění i veřejném životě, se narodilo právě do tohoto znamení. Jejich úkolem je být příkladem a autoritou ostatním, ať již je to v módě, lásce, rodině. Dařit se bude nejlépe během léta, v červenci a srpnu, protože Slunce i planeta lásky Venuše bude procházet právě lvím znamením.

Muž Lev

Vládce i tyran, dobrodruh i mazel, vše je obsaženo v osobnosti tohoto ohnivého chlapíka. Získat jeho srdce není snadné, ale udržet si ho ještě méně, protože chce jen to nejlepší. Je pravdomluvný a přátelský a dokáže být druhým oporou, proto bývá všeobecně oblíben. Těšit se může na květen a červen, protože ho podpoří Mars v jeho znamení.