Věra Várady

Kozoroh (Capricorn) 22. 12. – 20. 1.

ženské znamení
živel: země
planeta: Saturn
temperament: melancholický
protilehlé doplňující znamení: Rak
archetyp – vzor chování: poustevník, patriarcha, rádce
základní slovo: Já uspěji
barva: zelená, černá, bílá
úspěšný: den sobota
kámen: hnědý jaspis, thurmalín, onyx
vůně: orientální vůně, červený grep, meduňka
pozitiva: spolehlivost, vytrvalost, pečlivost
negativa: pesimismus, sobectví, konservatismus

Povaha

Lidé tohoto znamení bývají vážní a zrají velmi pomalu. Protože je jejich planetou Saturn, i jejich životní zkoušky jsou těžší a musejí se naučit v životě vítězit díky své píli a nekonečné práci. V životě totiž nedostanou nic zadarmo. Stejně jako zemní znamení Panny mají rádi řád a systém, často sami vytvářejí různé struktury, organizují a plánují, vedou a učí ostatní. Kozorozi většinou trpí zodpovědnosti a mívají časté výčitky, že toho nedělají tolik, kolik by měli. Známou vlastností Kozoroha je velká spořivost až lakomost. V těchto řadách se rodí houževnatí lidé, kteří to v životě většinou někam „dotáhnou.“

Láska

Kozorozi jsou v životě i lásce opatrní a své city většinou neuměji vyjádřit, ale do vztahů jsou spolehliví. Se zemními znameními Býka a Panny si budou dobře rozumět. Bez velkých problémů může být i spojení s Vodnáři a Blíženci. Potíže mohou nastat s Raky a Berany.

Jaký je úkol Kozorohů

Naučit se řádu a zodpovědnosti vůči sobě i druhým. Budovat a zachovávat tradiční hodnoty jako rodina, společenské instituce, stát. Kozoroh se musí naučit plnit dané pracovní i osobní povinnosti, tak aby ostatním nesobecký pomáhal.

Žena Kozoroh

Může působit na první pohled nepřístupně a tvrdě, je to dáno její uzavřenou povahou. Je to praktička a realistka, která ovšem mívá potřebu romantiky a blízkosti. Má lidi rychle „přečtěné“ proto jí většinou nikdo neošálí. Je pracovitá, neúnavná a má vysoké cíle, chce ostatní přelézt nebo přeskočit. Pohodové období jí čeká v závěru roku.

Muž Kozoroh

Působí většinou přísně a upjatě. Důraz svého života klade do oblasti kariéry a práce, k vlastnímu pocitu sebeuspokojení potřebuje mít úspěch. Vztahy ho zajímají až na druhém místě, hledá si většinou seriózní partnerku, na kterou se může spolehnout. Život ale „tropí“ hlouposti, proto se často zamilovává do zcela „nevhodných“ objektů. Pocit štěstí a úspěšnosti mohou mít muži narození v tomto znamení v závěru roku.