Věra Várady

Býk (Taurus) 21. 4. – 20. 5.

ženské znamení
živel: země
planeta: ranní Venuše – Jitřenka
temperament: melancholický
protilehlé – doplňující znamení: Štír
archetyp – vzorec chování: umělec, zahradník, zakadatel
základní slovo: Já mám
barva: růžová, zelená
úspěšný den: pátek
kámen: růženín, smaragd, malachit
vůně: dřevité a zemité, skořice
pozitiva: stálost, trpělivost, pracovitost a vytrvalost
negativa: konservatismus, zarputilost, panovačnost

Povaha

Býci nade vše milují svoje pohodlí a hmotné zajištění. Bývají vcelku spolehliví a mírumilovní ale má to jen jeden háček – nesmí se rozzlobit. Je pro ně důležité citové zázemí a uspokojivé rodinné a partnerské vztahy. Na rozdíl od Berana to nejsou žádní bojovníci, jdou si klidně a pomalu za svým cílem. Méně duchovně vyspělí jedinci tohoto znamení velmi často podléhají hromadění materiálních statků a různým vášním – jak v rovině lásky, tak i v rovině uspokojování svých materiálních potřeb. Bývají to velcí milovníci krásných věcí a gurmáni. Protilehlým znamením Býka je Štír, tak jako Býk vše zadržuje a hromadí tak Štír se vyrovnává s tím, že se musí naučit vše pouštět. Jestliže dokáže člověk ve znamení Býka najít rovnováhu mezi těmito dvěma polaritami je vyrovnanější a zdravější, jinak může mít problémy v tělesné rovině s vyměšováním

Láska

Býk dá mnoho na vzhled vlastní i partnerů, nemá rád změny a je žárlivý. Nejlépe si rozumí s Kozorohy a Pannami, dobré partnerství může mít s Blíženci a Váhami. Napětí a potyčky bude zažívat v lásce se Štíry a Lvi.

Jaký je úkol Býků

Najít v životě stabilitu, být produktivní a umět si bez výčitek užívat příjemností života. Snažit o nastolení rovnováhy mezi hmotnou a duchovní rovinou života. Naučit se ovládat nižší přirozenost a materiální sklony. Umět nalézt rovnováhu mezi získáním, udržením a opouštěním jak v rovině materiální tak i v rovině mezilidských vztahů.

Žena Býk

Vládcem tohoto znamení je Venuše, proto tyto ženy často podléhají nákupním horečkám, milují krásné oblečení a zařízení domova. Většinou ale bývají praktické, takže se díky svým „koníčkům“ nedostávají do finančních problémů. V lásce jsou sice věrné, ale mohou mít problémy, protože mají vysoké nároky. Zajímavé období je čeká kolem jejich narozenin v měsíci lásky – květnu.

Muž Býk

Je opravdovým mužem se vším, co k tomu patří. Pro své blízké dokáže udělat maximum. Je pracovitý a je to realista, který ví, že za vším, co člověk chce mít, je především velká píle. Musí během svého života zvládnout svojí pomalou letoru. V novém roce se může těšit z pracovních úspěchů, nejspíše v prvních měsících roku.