Věra Várady

Blíženci (Gemini) 21. 5. – 21. 6.

beran

mužské znamení
živel: vzduch
planeta: Merkur
temperament: melancholický
protilehlé – doplňující znamení: Střelec
archetyp – vzorec chování: zprostředkovatel, obchodník, informátor
základní slovo: Já vím, myslím
barva: světle modrá a žlutá
úspěšný den: středa
kámen: jantar, citrín, achát
vůně: máta, eukalyptus, tymián
pozitiva: všestrannost, tolerance a otevřenost, obchodní talent
negativa: nespolehlivost, přelétavost, upovídanost

Povaha

Znázornění tohoto vzdušného znamení jsou dva lidé, kteří představují rozpolcenost a dualitu lidského vědomí. Lidé, narození v tomto znamení jsou jakoby neustále v pohybu. Milují změnu, neradi jsou na jednom místě – nesnáší nudný a statický život. Většinou jsou nervózní, rtuťovití a stále sbírají nové zkušenosti a informace. Mívají mnoho různých nadání a velmi často se snaží pracovat intelektuálně, jsou to tzv. věční studenti. Mohou na druhé působit povrchně, je to proto,že se často orientují na kvantitu informací, zážitků a přátel a na jejich kvalitu.

Láska

Blíženci potřebuji změnu, často se vrhají do nových vztahů a hledají věčně milostný ideál. Nejlépe je pochopí další vzdušná znamení Váhy a Vodnáři. Porozumění pro ně mohou mít Raci a Býci. Problémy budou mít s lidmi narozenými v Panně a opozičním Střelci.

Jaký je úkol Blíženců

Znamení Blíženců zajímá výměna informací, komunikace, pohyb, cesty, zprostředkování. Komunikace je také jejich životním plánem a také třídění a předávání informací ostatním. Důležité je také pochopení a smiřování protikladů, bez povrchního odsuzování.

Žena Blíženec

Paní Nepolapitelná, to nejspíše vyjadřuje její povahu. Je inteligentní a trochu nestálá, hledá stále nové podněty a zážitky a to ve všem oblastech. Její partner musí být opravdu nevšední, aby jí dokázal na delší dobu zaujmout. Dařit se jí bude nejvíce během června, kdy bude Slunce i Venuše v jejím znamení, bude pro druhé neobyčejná přitažlivá a žádoucí.

Muž Blíženec

Věčný mladík, to vystihuje podstatu muže narozeného v tomto znamení. Dokáže ovládat slova, méně však sebe, naslibuje mnoho, splní méně. Je svobodomyslný a neustále sbírá různé „důležité“ informace, u žen vyhledává zvláště intelektuální a duševní soulad. Velká změna u něj může nastat hned počátkem roku, protože Mars bude po celý leden právě ve znamení Blíženců, jeho jednání může být vyhraněné a bojovné.