Věra Várady

Beran (Aries) 21. 3. – 20. 4.

beran

mužské znamení
živel: oheň
planeta: Mars
temperament: cholerický
protilehlé – doplňující znamení: Váhy
archetyp – vzorec chování: bojovník, odvážlivec, zakladatel
základní slovo: Já chci
barva: červená, oranžová
úspěšný den: úterý
kameny: granát, rubín, hematin
vůně: levandule, rozmarýn
pozitiva: odvaha, nadšení, podnikavost, optimismus
negativa: vlastnosti netrpělivost, sobectví, vztek,

Povaha

Berani bývají plní optimismu a vitality, ale někdy pro ně může být problémem věci dovést do konce, spíše to za ně musí udělat druzí. Ztělesňuje vůli k životu a sebe prosazování a bojovnost. Berani mají velkou touhu po svobodě, dobrodružství, zábavě, nemají rádi žádné okliky, jsou  spontánní a impulsivní, dokáží se rychle nadchnout. Orientují se na budoucnost, protože chtějí stále vpřed, jsou to vesměs soutěživé typy.  Vyrovnávajícím prvkem je jejich  protilehlé znamení Vah, které je učí toleranci a harmonii. Jestliže se s úkoly  protilehlého znamení nedokáží vyrovnat, mohou mít zdravotní problémy v oblasti ledvin a zad.

Láska

Tito jedinci potřebují dynamické vztahy a protějšek, který se jim podřídí.
Nejvíce je přitahují další ohnivá znamení Lva a Střelce, pozitivní vztahy mají se znamením Býka a Panna. Vztahy plné napětí a jiskření mohou nastat s Raky a Váhami.

Jaký je úkol Beranů

Najít tzv. své místo na slunci, měření sil s ostatními vyhledávání situací, které vedou k sebe potvrzení, musí mít stále před sebou motivující a povzbuzující  metu, něco co je vede k nadšení a naplnění a musí mít pocit  dobré perspektivy do budoucna.

Žena Beran

Bývá prudká a vášnivá, nemá typické ženské chování a vlastnosti, i ve vztazích nosí kalhoty spíše ona. Má ráda akci, často je sportovně založená a dokáže proplout životem elegantně a v pěkně rychlém tempu. Bývá také čestná a pravdomluvná a je dobrou přítelkyni, rádkyní i pomocnicí. Dokáže být i sama, když nenajde vhodný protějšek. Rozohnit se může v dubnu, kdy planeta lásky bude právě v Beranu.

Muž Beran

Má také povahu plnou ohně, a spíše  inklinuje k záletům. Mars mu dodává typické mužské vyzařování, proto je stále obklopen houfem žen. V životě i práci jsou tito jedinci soutěživí a chtějí vyhrávat za každou cenu, bývají proto úspěšní a druzí je obdivují. Nesmí však být příliš agresivní a panovační. Tento rok jim přichystá nejvíce překvapení během léta, když bude Mars ve spřáteleném znamení Lva.